Informační oznámení: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“
 

eSHa Aqua Quick Test 50 ks

 

Rychlý, bezpečný a snadno použitelný mnohostranný test (6 hodnot) pro ekonomické, praktické a jednoduché zkoušení kvality vody.

Dostupnost Expedujeme do 3 - 5 pracovních dnů
Kód produktu 8813
Kategorie Akvaristika
 

Rychlý, bezpečný a snadno použitelný mnohostranný test (6 hodnot) pro ekonomické, praktické a jednoduché zkoušení kvality vody.

Zdravá voda, zdravé rostliny a zdravé ryby

Dobrá kvalita vody je důležitá pro rostliny a ryby ve Vašem akváriu nebo rybníčku.Na kvalitu vody má vliv mnoho faktorů: rostliny, ryby, objem nádrže, velikost rybníčku, hloubka, usazená vrstva na dně, překrmování, druh přidávané vody, použitý filtr, kyselý déšť, trvání a intenzita osvětlení, sluneční světlo...

Zřídka jde o stabilní a zcela přirozeně vyvážený systém. Akvária a rybníčky si zakládají lidé a ti také vybírají rostliny a ryby. Systém se nevyvíjí přirozeně a spontánně. Některé rostliny a ryby jsou velmi přizpůsobivé, jiné jsou citlivější na prostředí a vyžadují velmi ustálenou a kvalitní vodu. A tak občas musíte svému akváriu nebo rybníčku „podat pomocnou ruku“.

Se soupravou eSHa Aqua-Quick-Test můžete jedním rázem změřit hodnoty, které jsou kritické pro dobrou kvalitu vody: pH (kyselost), KH (karbonátová tvrdost), GH (celková tvrdost), NO2 (obsah dusitanů), NO3 (obsah dusičnanů) a Cl2 (obsah chlóru).

Pravidelné používání soupravy eSHa Aqua-Quick-Test Vám umožňuje včas zaregistrovat problémy s kvalitou vody a učinit potřebná opatření.

To je nejlepší cesta k udržení krásného akvária nebo rybníčku plného zdravých čilých ryb a bujné vegetace.

Mějte více radosti ze svého akvária nebo rybníčku a ušetřete si případné starosti.

Instrukce:

Suchou rukou vyndejte jeden zkušební proužek eSHa Aqua-Quick-Test z krabičky a ihned ji zase uzavřete. Nedotýkejte se zkušebních čtverečků na proužku prsty.Ponořte proužek na jednu sekundu do vody akvária nebo rybníčku tak, aby byly všechny zkušební čtverečky smočené.Jemně setřeste zbytek vody z testovacího proužku jedním rychlým trhnutím.Počkejte 60 sekund, aby se voda akvária či rybníčku zcela vsákla do proužku.Porovnejte zbarvení testovacího proužku s barevnou stupnicí na krabičce.Zapište si zjištěné hodnoty a další důležité údaje do tabulky (datum, čas, místo a teplotu vody).Podle potřeby učiňte potřebná opatření k obnovení kvality vody ve Vašem akváriu nebo rybníčku.

Pozor!

Nikdy nedržte testovací proužky pod tekoucí vodou!Ponořte testovací proužek přímo do vody.Testujete-li vzorek akvarijní nebo rybniční vody odebraný do sklenice nebo hrnečku, přesvědčete se o tom, že tyto nádobky byly před použitím k odběru vzorku úplně čisté.Látky ponechané v těchto nádobách, jako např. saponáty, mohou ovlivňovat výsledky testu.Testovací proužky jsou citlivé, proto uzavřete krabičku ihned po odebrání proužku.Skladujte krabičku s proužky na suchém a chladném místě (max. 30 °C).Nedotýkejte se testovacích čtverečků na proužku prsty.Vždycky uschovejte krabičku s proužky v původním obalu.Je důležité, abyste věděli, co mohou způsobit abnormální hodnoty těchto ukazatelů a jaký zásah máte podniknout, jestliže proužkový test ukazuje, že kvalita vody není v pořádku.

Přijatelné hodnoty

AKVÁRIUMZAHRADÍ RYBNÍKKyselostpH6,8 - 7,67 - 8Uhličitanová tvrdostKH4 - 10 °dH6 - 12 °dHCelková tvrdostGh6 - 12 °dH7 - 14 °dHDusitanyNO2< 0,3 mg/l< 0,3 mg/lDusičnanyNO325 - 100 mg/l25 - 100 mg/lChlórCl2< 0,8 mg/l< 0,8 mg/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: